logo
Psy szczepione w roku 2013 w naszej lecznicy otrzymują granatową Lyssetkę.
Lyssetka to metalowy identyfikator dopinany do obroży potwierdzający fakt szczepienia przeciwko wściekliźnie.
Dzięki wygrawerowanym na niej informacjom pełni ona także funkcję adresatki.
Lyssetka - zawieszka potwierdzająca szczepienie


KONTAKT

Lecznica Weterynaryjna "BARI"
ul. Świetlików 3
01-389 Warszawa


E-mail: Napisz do nas

E-mail: Napisz do nas
tel. 22 665 15 00
tel. 602 35 44 16

Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek - 800-2200
soboty - 900-1600
niedziele i święta - 900-1400


Zalecana rozdzielczość min. 1024x768
Aktualizacja strony 29 września 2019
.


FACEBOOK


  Tu jesteś: Strona Główna Oferta medyczna Chirurgia twarda i miękka, anestezjologia

Narzędzia chirurgiczneW lecznicy przeprowadzane są liczne zabiegi chirurgiczne, w tym między innymi:
     
  zabiegi kostne i rekonstrukcja więzadeł
     sterylizacje, kastracje, zabiegi cesarkiego cięcia u psów, kotów, tchórzofretek i gryzoni
        usuwanie guzów - onkochirurgia
           zabiegi na jamie brzusznej (operacje jelit,żołądka, śledziony, pęcherza moczowego)
              liczne zabiegi okulistyczne
                                                     ultradźwiękowe usuwanie kamienia nazębnego i ekstrakcje zębów
                                                         zabiegi z użyciem lancetronu
                                                             zabiegi z użyciem ciekłego azotu


Placówka nasza dysponuje w pełni wyposażoną salą chirurgiczną. Posiadamy między innymi aparat do narkozy wziewnej i tlenoterapii, kardiomonitor, pulsoksymetr, monitor oddechów i temperatury, klatkę tlenową do przed i pozabiegowej tlenoterapii.
Dzięki takiemu wyposażeniu, a także ciągłemu szkoleniu personelu jesteśmy w stanie wykonać zabiegi w znieczuleniu ogólnym u pacjentów z grup podwyższonego ryzyka (choroby serca, zaawansowany wiek, inne choroby przewlekłe).



Zanim zapiszesz pupila na zabieg

      Mało który właściciel psa czy kota zapisując swojego pupila na zabieg zdaje sobie sprawę, jakimi możliwościami dysponuje współczesna medycyna weterynaryjna. Niewiele osób rozumie też, skąd mogą wynikać rozbieżności w kosztach interwencji chirurgicznej, stomatologicznej itp. pomiędzy poszczególnymi placówkami weterynaryjnymi.

Szanowny Właścicielu,
jeżeli rzeczywiście zależy Ci na bezpieczeństwie Twojego ulubieńca to musisz wiedzieć, że: każda narkoza niesie ze sobą ryzyko powikłań, ryzyko, które  przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu, właściwym doborze leków (w tym anastetyków), a także lub przede wszystkim dzięki wiedzy i doświadczeniu lekarza można ograniczyć do minimum.

Zanim zapiszesz swojego czworonożnego przyjaciela na zabieg (np. kastracji czy usunięcia kamienia nazębnego) upewnij się:

  • jakim stażem i doświadczeniem legitymuje się lekarz (zarówno chirurg, anestezjolog, jak i internista), w którego ręce powierzasz swojego milusińskiego, dodatkowym atutem będzie jeżeli lekarz stale podnosi swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w kongresach, warsztatach itp. (po większości szkoleń otrzymuje się certyfikaty lub dyplomy ich ukończenia)
  • czy w placówce, gdzie ma odbyć się zabieg istnieje możliwość wykonania badań kwalifikujących psa/kota do zabiegu i umożliwiających dobór właściwych preparatów do znieczulenia ogólnego. Jest to szczególnie istotne lub wręcz niezbędne u zwierząt starszych, wyniszczonych, ras predysponowanych do pewnych chorób (np. serca), a także tych wszystkich zwierząt, u których podejrzewa się istnienie zaburzeń mogących wpływać na przebieg znieczulenia. W naszej lecznicy najczęściej wykonywanymi badaniami przed zabiegiem są: badanie biochemiczne i morfologia krwi oraz badanie kardiologiczne (w tym EKG), a jeżeli są ku temu wskazania niekiedy także USG, RTG czy badanie moczu. Wykonanie tych badań pozwala określić ryzyko zabiegu (niekiedy zabieg odracza się do czasu stabilizacji pacjenta) i dobrać najodpowiedniejszy model znieczulenia do indywidualnego przypadku. Należy pamiętać, że przy dzisiejszym stanie wiedzy i możliwościach medycyny weterynaryjnej twierdzenie jakoby pacjent był "za stary na narkozę" winno właściwie wyjść z użycia. Większości pacjentów geriatrycznych można pomóc, nawet jeżeli ta pomoc wymaga podania narkozy (np. zapalenie j.ustnej wynikające z obecności kamienia nazębnego).
  • czy placówka, w której wykonywany ma być zabieg dysponuje odpowiednim wyposażeniem anestezjologicznym? Nasza lecznica posiada w swoim wyposażeniu aparat do narkozy wziewnej, powszechnie używanej w medycynie ludzkiej i ogólnie uznanej za bezpieczniejszą. Dodatkowo dysponujemy sprzętem niezbędnym do śródzabiegowego monitoringu pacjenta (kardiomonitor - kontrola pracy serca, pulsoksymetr - kontrola utlenowania pacjenta, urządzenia do stałej kontroli oddechów, temperatury, ciśnienia krwi). Zapisując pupila na zabieg należy pamiętać, że właściwy nadzór nad przebiegiem znieczulenia i stała obserwacja wyżej wymienionych urządzeń monitorujących wymaga obecności anestezjologa (podobnie jak w medycynie ludzkiej chirurg ma się skupić na wykonywanym zabiegu, a nie na kontrolowaniu funkcji życiowych pacjenta, głębokości znieczulenia i odczytów urządzeń monitorujących).
  • czy lecznica ma możliwość poddania pacjenta tlenoterapii? Podanie tlenu przed, w trakcie lub po zabiegu (w zależności od potrzeby) jest zwykle niezbędnym elementem właściwego znieczulenia ogólnego. Nabiera to szczególnego znaczenia u pacjentów narażonych na niedotlenienie (np. z niewydolnością m.sercowego), czy u suk ciężarnych w trakcie zabiegu cesarskiego cięcia.
  • czy po zabiegu istnieje możliwość pozostawienia pacjenta pod nadzorem lekarskim? Wybudzanie się pacjenta po zabiegu może przebiegać w sposób, który dla lekarza jest normalny, ale przeraża właściciela (np. pojawienie się drgawek), dlatego lepiej do czasu odzyskania przez niego przytomności pozostawić go w lecznicy. Zdarza się, że takie pozostawienie jest niezbędne ze względu na ryzyko możliwych powikłań pooperacyjnych lub np. konieczność płyno czy tlenoterapii.
Powyższa lista kilku krótkich pytań, pozwala jedynie na pobieżną ocenę możliwości danej placówki weterynaryjnej, ocenę która jednak dla zdrowia i życia Twojego czworonożnego przyjaciela może być niezwykle istotna.

 

Projekt i wykonanie: Grzegorz "M@gic " Bugaj
Wszystkie Prawa Zastrzeżone
2009 © LECZNICA WETERYNARYJNA
"B A R I"

GB COMP Computers & Networks - PROJEKTOWANIE STRON WWW, POZYCJONOWANIE STRON INTERNETOWYCH, SERWIS KOMPUTERÓW STACJONARNYCH I LAPTOPÓW, POGOTOWIE KOMPUTEROWE 24H, PROJEKTOWANIE I BUDOWA SIECI KOMPUTEROWYCH, OUTSOURCING IT, OPIEKA INFORMATYCZNA, MONITORING PRZEMYSŁOWY, MONITORING DYSKRETNY - WARSZAWA - BEMOWO - JELONKI